משכנתא בנקאית

כאשר אנו חושבים על רכישת דירה, אנו חושבים על משכנתא. כאשר אנו חושבים על משכנתא, אנו חושבים על משכנתא בנקאית. רוב הציבור בישראל עדיין אינו מודע לשוק ההולך ומתרחב של אפשרויות מימון חוץ בנקאיות הכוללות גם מימון לקבוצות רכישה.

משכנתא בנקאית

משכנתא בנקאית היא בעצם הלוואה גדולה הניתנת על ידי בנק למשכנתאות לתקופה ממושכת ובתנאי החזר נוחים לצורך רכישת נכס נדל"ן. ישנם כל מיני תנאים לקבלת משכנתא בנקאית, החל מהון עצמי ביחס לשווי הנכס אותו אנו מעוניינים לרכוש, עבר כלכלי, גיל, מצב משפחתי ועוד. במקרים רבים מסרב הבנק לאשר את המשכנתא במלואה וזוגות רבים נאלצים לחפש פתרונות אחרים על מנת להגיע ליעדם. אחד הפתרונות אשר צוברים תאוצה בשנים האחרונות משכנתא חוץ בנקאית. מדובר בגופים פרטיים שונים המציעים תנאי הלוואה דומים אשר משנים את חוקי המשחק לגמרי. כניסתן של חברות פרטיות לשוק המשכנתאות הביא לשינויים רבים ואפשרויות רבות לזוגות צעירים ואף ליזמים פרטיים והביא אפשרויות מימון לנכס רבות.

מימון לקבוצת רכישה

בשנים האחרונות שוק הנדל"ן בישראל נמצא בצמיחה מתמדת וכך גם המחירים נוסקים מעלה. קבוצות רכישה הפכו לאופציה מצוינת ליזמים פרטיים אשר חוברים יחד ברכישת קרקע על מנת להקים ולבנות פרויקט מגורים משותף. ישנם יתרונות רבים בקבוצות רכישה, כמו חיסכון כלכלי, בחירת שכנים ועוד.

ובכל זאת, קבוצות רכישה נתקלות ברגולציה נוקשה מצד הבנקים אשר אינם ממהרים לשתף פעולה. כאשר בנק בוחן מימון לקבוצת רכישה הוא בודק את הוועד האחראי על הקבוצה, את הנכס אותו הם רוצים לרכוש, את הספקים  ועוד. כל הסחבת הזאת מקשה מאוד על קבוצות רכישה ולכן, עלה הצורך במציאת אפשרויות מימון חוץ בנקאי.

אחד היתרונות במימון חוץ בנקאי הוא הזמן. כאשר קבוצות רכישה פונות לבנקים לקבלת אשראי, מדובר בתהליך מורכב וארוך אשר יכול להגיע למעל שנה. היבט נוסף הוא חוסר הוודאות. במהלך התהליך הארוך, אין שום הבטחה מצד הבנק שבסוף התהליך יתקבל אישור האשראי ולכן, חברי הקבוצה לעיתים מאבדים את הנכס בו רצו להשקיע בעקבות סחבת ודחיית אשראי. כאשר פונים למימון חוץ בנקאי מדובר בחברות פרטיות אשר אינן כפופות לחוקי הרגולציה אליהם כפופים הבנקים ולכן, רוב הפעמים מדובר בתהליך מהיר יותר בעל אחוזי אישור אשראי גבוהים יותר.
 
 

לקבלת הלוואה חייגו עכשיו: 074-769-15-18

או מלאו פרטיכם בטופס הבא:


משכנות פרמיום - הלוואות בנקאיות למסורבי משכנתא

מרכז המשכנתאות - הלוואות בנקאיות למסורבי משכנתא

לקבלת הלוואה חייגו עכשיו: 074-769-15-18

או מלאו פרטיכם בטופס הבא: