מימון לקבוצות רכישה


בשנים האחרונות הפכו קבוצות הרכישה למרכיב חשוב ומרכזי בתחום עסקי הנדל"ן. קבוצות רכישה הינן קבוצה של אנשים או תאגיד אשר חוברים יחדיו מרגע רכישת הקרקע וזאת במטרה ליזום ולבנות פרויקט משותף למגורים או מסחר. קבוצות הרכישה מציגות כמה יתרונות בולטים בעיקר בהיבט של החיסכון הכספי הנובע מחיסכון ברווח היזמי, עלות השיווק, פערי תיווך ועוד.

כאשר גוף פיננסי בוחן פרויקט המוצע על ידי קבוצת רכישה, הרי שהוא נותן דגש בבחינת הזהות של הועד האחראי על הפרויקט, בעלי המקצוע ונותני השירותים. מימון לקבוצות רכישה הינו תהליך מורכב, כאשר לעתים קרבות הבנקים אינם ששים לשתף פעולה עם היוזמה ובמקרה שכזה ניתן לפנות למוסדות פיננסיים אחרים.
 

תנאים והיבטים מרכזיים במימון לקבוצות רכישה

תהליך מימון לקבוצות רכישה כולל פעולה מול שתי מחלקות: מוסדות פיננסיים וחברות מימון פרטיות. בשלב הראשון יש לאשר את היוזמה בוועדת האשראי וזאת לאחר בחינת הפרויקט ברמות ניהול הסיכונים, המצב המשפטי, זכויות השותפים, ההיתכנות הפיננסית של הפרויקט, תקציב ועוד.
 

פתרונות מימון ואשראי מקצועיים לכל מטרה

חברת מרכז המשכנתאות מתמחה במתן פתרונות אשראי לעסקים ומימון לקבוצות רכישה וכל זאת בעזרת צוות מומחים בעלי ניסיון רב בתחום. אנו מלווים את הלקוח לאורך כל שלבי תהליך מימון לקבוצות רכישה, החל משלב הייעוץ הראשוני, דרך התאמת פתרון המימון הנכון והמתאים ביותר לצרכיו ועד להשלמת הפרויקט על הצד הטוב ביותר.

השלב השני הינו בחינה של הסכמי השיתוף וההצטרפות. לאחר אישור בוועדת האשראי, מועבר הפרויקט למחלקה המשפטית לשם בדיקה על ידי השותפים. בדיקה זו בוחנת בקפידה את זהות המשתתפים וכן את ההיסטוריה הפיננסית שלהם, מקור הכספים, שווי נכסים וכו'.
 
לאחר אישור הפרויקט, הגוף הפיננסי המסייע במימון לקבוצות רכישה, עורך הסכם עם הועד של הפרויקט וכן הסכם פרטני עם השותפים.

שלבי התהליך
מימון לקבוצות רכישה הינו הליך מוסדר ומובנה הבנוי מכמה שלבים ותנאים:
  • הוועד המארגן מספק את כל המסמכים הרלוונטיים לביצוע הבדיקה הראשונית.
  • לאחר העיבוד הראשוני וקבלת הסכמה להמשך, החברה מנפיקה הצעה לקבלת מימון לקבוצות רכישה וליווי פיננסי.
  • הנפקת כתב התחייבות לביצוע המימון לטובת הפרויקט ולאחר מכן ההליך עובר לבדיקת נאותות, עריכת מסמכים והסכמים עם חברי הקבוצה.
  • במידה והקרקע אינה משועבדת היא הופכת לנכס פיננסי.
  • הפקדת הנכס הפיננסי כפיקדון בגוף הפיננסי.
  • התחלת הליך המימון בהתאם לתנאים המוסכמים.
 

לקבלת הלוואה חייגו עכשיו: 074-769-15-18

או מלאו פרטיכם בטופס הבא:


משכנות פרמיום - הלוואות בנקאיות למסורבי משכנתא

מרכז המשכנתאות - הלוואות בנקאיות למסורבי משכנתא

לקבלת הלוואה חייגו עכשיו: 074-769-15-18

או מלאו פרטיכם בטופס הבא: